واحد ارز:
تومان
زبان:
فارسی

سبد خرید

zehn 4

دنیای هنر ذهن آرام ۴

فواید داشتن ذهن آرام

۱٫ افزایش تمرکز :

ذهن شفاف تر موجب پربارتر شدن شما ، به خصوص در رشته های خلاقانه مانند نویسندگی ، می گردد.

۲٫ به خاطر چیزهای کوچک ناراحت نشوید :

گاهی اوقات افراد در اثر اتفاقات کوچک و ناچیز بسیار ناراحت و یا خشمگین می شوند. بزرگنمایی اتفاقات کوچک و به اصطلاح از کاه ، کوه ساختن، خاصیت ذهن است. اما مدیتیشن به ما کمک می کند تا از مشکلات جدا شویم. با مدیتیشن یاد می گیریم که به جای نگرانی در مورد گذشته یا آینده ، در زمان حال زندگی کرده و در مورد مسائل جزئی و بی معنی نگران نباشیم.

۳٫ ارتقا سلامت :

 

مطالعات متعدد اشاره به مزایای بهداشتی و درمانی مدیتیشن دارند. مدیتیشن موجب کاهش سطح استرس و اضطراب می گردد و به همین دلیل برای سلامت فرد بسیار مفید است.

۴٫ خود آگاهی :

 

مدیتیشن موجب می شود که درک عمیقی از خود و هدف زندگی مان داشته باشیم.

چگونه مدیتیشن کنیم؟

مانند هر چیز دیگری ، مدیتیشن نیز نیاز به تمرین دارد. پس باید هر روز مدیتیشن کنید. این کار مستلزم مکان و زمان خاصی است که کسی مزاحمتان نشود.

۱٫ با کمری صاف بنشینید. هرگز در حالت خوابیده مدیتیشن نکنید چون به احتمال زیاد خوابتان خواهد برد. مدیتیشن آرامش و صلح را به ارمغان می آورد، اما این نوع صلح ، پویا و پر انرژی است. آرامش هنگام مدیتیشن از آرامش هنگام خواب متفاوت است. در هنگام مدیتیشن ، فرد آگاه تر و هوشیار تر بوده و پس از آن حسی تازه و مثبت نسبت به دنیا دارد.

۲٫ قبل از مدیتیشن غذا نخورید. بعد از یک غذای سنگین ، بدن شما مشغول هضم غذا بوده و به همین دلیل سست می باشد. بنابراین پس از غذا خوردن برای مدیتیشن مناسب نیست.

۳٫ نشستن در حالت لوتوس (نیلوفر آبی) الزامی نیست. انجام مدیتیشن در حالت نشسته بر روی صندلی هیچ ایرادی ندارد به شرط آنکه کمرتان صاف باشد.

۴٫ دوش گرفتن قبل از مدیتیشن بسیار سودمند است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Loading...